Вітамін Д – король вітамінів

Як думаєте, що спільного між інсулінорезистентністю, синдромом подразненого кишечника, остеопорозом, слабким імунітетом, зайвою вагою, захворюваннями щитовидної залози та гіпертонією? Рецептори до чого є в кишечнику, мозку, кістках і шкірі, в яєчках та передміхуровій залозі, у всіх м’язах, у молочній та підшлунковій залозі?

Відповідь – вітамін Д, а правильно буде сказати, прогормон Д. Він життєво необхідний людям будь-якого віку, а не лише новонародженим.

Як ми його отримуємо? По-перше, він утворюється з холестерину під впливом ультрафіолету і чим вищий рівень вітаміну Д, тим менше ви обгоряєте на сонці. Правда, під прямим сонячним промінням потрібно перебувати не менше 60 хвилин у години пікової активності сонця і ваше тіло має бути оголене більш ніж на 60%, при чому кошти з SPF на 100% блокують вироблення вітаміну Д. Ще одна погана новина. Більшість із нас живе у широтах, де кут падіння сонячних променів, в принципі, недостатній для отримання здорової норми вітаміну Д.

По-друге, людина може отримувати його із продуктами харчування. Він міститься у всіх тваринних жирах: жирній рибі, свинячому салі та яйцях. Ви можете мені сказати, що щодня їсте курячі яйця. Так, тільки добова норма вітаміну Д дорівнює 800 МО, а щоб її отримати, потрібно буде щодня з’їдати 20 яєць. Це за умови, що вони від курки вільного вигулу. Або 60 яєць, якщо курка живе на птахофабрикі і не бачить сонця. Вітамін Д – жиророзчинний вітамін, а значить, буде у дефіциті у всіх, хто сидить на знежиреній дієті.

Саме тому часто зустрічається глобальний дефіцит вітаміну Д. У крові він визначається аналізом Д-25-ОН. Норма для здорової людини, як я вже писала в постах про інсулін, не менше 70-100 нг/мл для дорослої людини та 30-70 нг/мл для дітей та підлітків.

Тепер ви розумієте, що всім нам просто необхідний щоденний прийом вітаміну Д у капсулах, але під суворим контролем аналізів не рідше за 1 раз на рік. А знаєте рівень свого вітаміну Д?