Більшість моїх клієнтів на першій консультації скаржаться на гази та дискомфорт у животі, з ними пов’язаний.
⠀
Хочу розповісти про чотири найчастіші причини таких розладів травлення:
1. Знижений вміст соляної кислоти та ферменту пепсину в шлунковому соку.
Саме вони забезпечують розщеплення білка, а неперетравлений білок дістається бактеріям. Бактерії розкладають необроблену шлунковим соком їжу, а продукт життєдіяльності бактерій – гази.
У здорової людини кислотність має бути в межах 1,5-3 pH, що вища цифра, то нижча кислотність.
Причини зниження кислотності шлункового соку: стреси, кофеїн, алкоголь, високовуглеводне харчування, бактерія Helicobacter pylori, деякі медикаменти, знижена функція щитоподібної залози.
2. Дефіцит травних ферментів підшлункової залози. Ферменти розщеплюють нашу їжу на найдрібніші частинки і роблять її доступною для всмоктування в кровотік через стінки тонкого кишечника. Якщо їжа залишається недообробленою, то вона знову-таки дістається бактеріям, а продукт життєдіяльності бактерій, як правильно – гази.
Одними з найчастіших причин недостатнього вироблення ферментів підшлунковою залозою є резистентність до інсуліну, поганий відтік жовчі та антинутрієнти (лектини, фетинова кислота).
3. Дисбаланс бактерій, одноклітинних і грибів у нашому кишечнику. Коли кількість ворожих нам видів мікроорганізмів перевищує кількість дружніх, це призводить до утворення газів і роздування живота. Щоб унеможливити подібну ситуацію, необхідно правильно годувати наші хороші бактерії. Харчуються вони винятково овочами та зеленню, тоді як грибки та бактерії – швидкими вуглеводами, борошняними виробами та цукром.
4. За певних обставин (переїдання, медикаменти) бактерії з товстого кишківника мігрують до тонкого, де для них багато їжі – слабко переварених залишків їжі. У результаті їхніх бенкетів і утворюється велика кількість газів. ⠀
Звісно, трапляються інші причини зайвого газоутворення в кишківнику, такі як гормональний дисбаланс, закрепи, харчова алергія, прихована непереносимість продуктів і наявність паразитів, але ці чотири – найпоширеніші.
Ну що, будемо їсти овочі, щоб годувати корисних бактерій?