Кого годуємо – той і виживає

То хто ж живе в кишечнику: добрі працьовиті чарівники чи злі кровожерливі тролі? Все просто – кого ми годуємо, той там і живе!

Корисна нам мікрофлора харчується винятково живою їжею, що містить максимум клітковини і корисних нутрієнтів: овочами, ягодами, фруктами, бобовими, горіхами, м’ясом і рибою. Тобто всім, що не містить барвників, консервантів, підсилювачів смаку, трансжирів та іншої хімії, яка в буквальному сенсі вбиває наші корисні бактерії.

Патогенним грибам і бактеріям потрібна високо вуглеводна їжа – цукор, концентрована фруктоза, достаток борошняних та інших кондитерських виробів. Ці лиходії роблять усе, щоб у нашому шлунку патологічно знизилася кислотність шлункового соку. Ось тут їм буде роздолля: не буде захисту, який їх спалює в буквальному сенсі слова; не зможе добре перетравлюватися м’ясо і риба, яку з’їсть людина. Ці продукти будуть на кілька годин довше перебувати в шлунково-кишковому тракті, повільно розкладаючись, але ж гниття – бенкет для цих розбійників.

Дисбіоз – порушення кількості та якості мікробіоти, спричиняє серйозні захворювання, порушує роботу імунної системи, впливає на роботу головного мозку, керує нашим метаболізмом і настроєм.

Якщо ми допустили надмірне розмноження грибкової флори, то дивовижним чином що далі, то більше нам хотітиметься борошняного та солодкого. Цих продуктів потребує патогенна флора для свого життя та росту.

І навпаки, переходячи на правильне харчування, поступово збільшуючи кількість овочів, зелені, клітковини та цільних круп у раціоні, людина вже протягом 5-7 тижнів помічає, що згубний потяг до чіпсів, здоби та цукерок раптом кудись зник. Усе тому, що змінився якісний склад мікрофлори кишківника, а новим мешканцям потрібна зовсім інша їжа для виживання.

Чи можуть мікроби впливати на наші емоції та вчинки? Виявляється, вони здатні не тільки на це, а й на багато іншого! Дуже рекомендую до прочитання книгу доктора Емеран Маєр про взаємодію між нашим головним мозком і шлунково-кишковим трактом. Дивіться в каруселі.

А яких бактерій, хороших чи поганих, день у день годуєте і ростите ви?

Ваш кишковий мікробіом такий же унікальний, як і Ваш відбиток пальця. Здоров’я людини, як і її хвороби починаються з кишечника. Алергії, висипання, акне, розацеа, сонливість і втома, дратівливість і перепади настрою, зайва вага і слабкий імунітет – всі ці неприємності, найчастіше, мають свої витоки в дисбіозі кишківника.⠀
⠀Щоб бути здоровими та привабливими, ми маємо дбати про корисних мешканців нашого кишківника. За ними потрібно доглядати, любити й оберігати від ворогів.

Інструкція з догляду за корисними бактеріями:

Поїти водою. Пити чисту воду між прийомами їжі. Обов’язково маленькими ковтками.

Їсти не поспішаючи, без стресу, виділяючи на прийом їжі не менше 30-40 хвилин.

Жувати їжу довго, щоб доставляти її бактеріям у легкодоступному вигляді, рясно забезпеченою травними ферментами зі слини.

Годувати їх клітковиною. Їсти більше зелені та овочів (сирих і термооброблених).

Не годувати їхніх ворогів. Вороги харчуються цукром і всіма швидкими вуглеводами.

Давати бактеріям час для відпочинку. Практикувати інтервальне харчування. Їсти не частіше ніж через кожні 4 години. Не перекушувати між основними прийомами їжі.

Регулярно робити масаж своїм бактеріям – займатися спортом, рухатися, багато ходити.

Спати довго, лягати до 22:30, не вечеряти після 19:00. Виключити нічну роботу і посиденьки за комп’ютером. Бактерії розмножуються саме вночі, коли заспокоюється перистальтика.

Не “труїти” мікробіоту антибіотиками, антидепресантами, протизапальними препаратами. Якщо ж не вдається уникнути їхнього руйнівного впливу, після кожного такого “акту вандалізму” обов’язково відновлювати кишкову флору пробіотиками щонайменше 4 місяці в дозуванні 30-100 млрд КУО.

Ретельно обирати засоби гігієни, побутову хімію та косметику, виключивши з ужитку все, що з антибактеріальним складом, наприклад зубну пасту з триклозаном.

Сподіваюся, після цілих чотирьох постів про мікробіом, ви проведете перепис населення у вашому кишківнику, розберетеся, чи є там нелегали, і наведете лад у своїй державі. Усі інструменти для цього я вам дала.